• Zadzwoń: + 48 570 330 372
  • Napisz do nas:

Szkolenie z WCAG 2.1

28 listopada zapraszamy na szkolenie "Zaprojektuj dostępną stronę internetową i dokumenty cyfrowe zgodnie ze standardem WCAG 2.1"!

miejsce: ul. Św. Marcin 29/8, Poznań

godziny: 9.30-16.00

W dobie globalizacji szybka i dostępna informacja cyfrowa odgrywa bardzo ważną rolę. Szczególną uwagę należy zwrócić na poprawne przygotowanie elementów zdigitalizowanych zamieszczonych na stronach internetowych, w aplikacjach mobilnych oraz w dokumentach cyfrowych. Dzięki zastosowaniu standardów dostępności, które określają w jaki sposób zaprojektować interfejsy użytkownika oraz w jaki sposób przygotować dokumenty w pakiecie Office, wszyscy użytkownicy będą mogli szybciej i łatwiej dotrzeć do ważnych informacji.
Przez wiele lat projektanci stron internetowych postrzegali interfejsy poprzez warstwę wizualną. Obecnie dobre praktyki wskazują iż należy również brać pod uwagę warstwę ukrytą w kodzie źródłowym ponieważ to ta warstwa decyduje o prawidłowym odczytaniu informacji przez technologie asystujące. Ponadto poprawny kontrast tekstu, kompozycja na stronie czy przygotowanie wykresów i tabel powinny stanowić podstawę pracy każdego redaktora stron internetowych.
Przyjdź i zapoznaj się z podstawowymi zasadami tworzenia treści cyfrowych i stwórz dostępną cyberprzestrzeń dla każdego użytkownika :)

Szkolenie poprowadzi dr Izabela Mrochen, certyfikowany ekspert ds. WCAG!

Harmonogram szkolenia Program szkolenia "Zaprojektuj dostępną stronę internetową i dokumenty cyfrowe zgodnie ze standardem WCAG 2.1"

- ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
- KOSZT: 150,00 zł (płatne z góry po otrzymaniu potwierdzenia wpisu na listę uczestników)
- FORMULARZ REJESTRACYJNY (rejestracja zakończona, mamy komplet uczestników)

Zapraszamy serdecznie! :)

Publikacja: piątek, 18 października 2019r..

Polecane aktualności:

Powrót do wyboru aktualności