Integracja poprzez kulturę i sztukę

Fundacja „Otwieramy Kulturę i Sztukę” powstała z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Naszym celem jest integracja społeczna oraz umożliwienie pełnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i artystycznym.

Audiodeskrypcja

Napisy dla niesłyszących

Język migowy

Pismo punktowe

Ikona

Publikacja: poniedziałek, 14 maja 2018r.

Jak Igor Tadka na zbiórkę doprowadził

14 maja to dzień wydania naszej fundacyjnej bajki "Jak Igor Tadka na zbiórkę doprowadził" autorstwa Tadeusza Szechowskiego. Igor to niewidomy młodzieniec, który pomaga zagubionemu w Poznaniu Tadkowi odnaleźć drogę i klasę. Ilość egzemplarzy ograniczona. (ISBN: (...)

Ikona

Publikacja: wtorek, 8 maja 2018r.

Od 11 maja audiodeskrypcja w Muzeum Archeologicznym!

Od 11 maja wystawa stała "Tu powstała Polska" w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu będzie dostępna z audiodeskrypcją. Dodatkowe informacje oraz plan plików do odsłuchania dostępne pismem punktowym :)

Ikona

Publikacja: piątek, 26 stycznia 2018r.

Audio description over the borders

Już jutro wraz z Fundacją HumanDoc rozpoczynamy realizację projektu "Audio description over the borders".  Pierwszy etap to opracowanie audiodeskrypcji do jednej z wystaw stałych Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Informacje o projekcie będziemy na bieżąco uzupełniać. Zapraszamy (...)