Publikacja: piątek, 24 czerwca 2022r.

Warsztaty tworzenia pomocy dydaktycznych dla niewidomych

Od maja do lipca 2021 roku braliśmy udział w warsztatach, prowadzonych przez Pana Marka Jakubowskiego, zorganizowanych przez Stowarzyszenie "Pomóż Dziecku Niewidomemu". Część teoretyczna odbywała się online, a część praktyczna w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych (...)

Publikacja: piątek, 24 czerwca 2022r.

Warsztaty z napisów dla niesłyszących w Białymstoku

25 czerwca 2021 przeprowadziłam warsztaty z napisów dla niesłyszących w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku. Uczestnikami byli pracownicy ww. Galerii oraz Muzeum Wojska. >> Galeria im. Sleńdzińskich - Legionowa 2 << będąc w Białymstoku odwiedźcie koniecznie (...)

Audiodeskrypcja na Akademii Sztuk Pięknych

27 maja 2021 roku miałam przyjemność poprowadzić zajęcia z audiodeskrypcji dla studentów III roku Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Cieszy nas fakt, że młodzi ludzie interesują się udostępnianiem swoich dzieł osobom niewidomym i słabowidzącym. Zajęcia (...)

Konferencja w Gruzji - Niesłyszący, Głusi, Głuchoniewidomi

11 maja 2021 roku w Gruzji, w Tbilisi odbyła się konferencja dotycząca podnoszenia świadomości na temat osób niesłyszących, Głuchych i głuchoniewidomych. Opowiadaliśmy o sytuacji osób niesłyszących i Głuchych w Polsce, kształceniu tłumaczy języka migowego oraz dostępności (...)

Publikacja: poniedziałek, 31 maja 2021r.

Webinarium na temat dostępnych kin, teatrów, muzeów i telewizji

29 kwietnia 2021 roku mieliśmy przyjemność prowadzić webinar na temat dostępnych kin, teatrów, muzeów i telewizji. Nie zabrakło również wzmianki o dostępnych multimediach i standardzie WCAG.

Publikacja: poniedziałek, 31 maja 2021r.

Warsztaty dla Kadr Kultury

24 listopada 2020 roku odbyły się WARSZTATY DLA KADR KULTURY, które mieliśmy możliwość prowadzić. Warsztat był dedykowany przedstawicielom i przedstawicielkom instytucji kultury i NGO, a jego ideą było poszerzenie wiedzy i pogłębienie empatii wobec osób z różnymi (...)

Publikacja: wtorek, 25 lutego 2020r.

Audiobook "Jak Igor Tadka na zbiórkę doprowadził"

Miło nam poinformować, że bajka o Igorze i Tadku doczekała się wersji audio. Zapraszamy do słuchania :) Kliknij - > Bajka w wersji polskiej_do odsłuchu nr ISBN 978-83-950708-1-5 Kliknij - > Bajka w wersji rosyjskiej_do odsłuchu nr ISBN 978-83-950708-2-2

Publikacja: piątek, 18 października 2019r.

Szkolenie z WCAG 2.1

28 listopada zapraszamy na szkolenie "Zaprojektuj dostępną stronę internetową i dokumenty cyfrowe zgodnie ze standardem WCAG 2.1"! miejsce: ul. Św. Marcin 29/8, Poznań godziny: 9.30-16.00 W dobie globalizacji szybka i dostępna informacja cyfrowa odgrywa bardzo ważną rolę.

Publikacja: czwartek, 3 października 2019r.

Najlepszy projekt

Nasz zeszłoroczny projekt „Audio description across borders, który realizowaliśmy z Fundacją HumanDoc i partnerami z Czech, Ukrainy, Mołdawii i Gruzji - najlepszym projektem Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego! :)

Publikacja: czwartek, 3 października 2019r.

Lato w teatrze

Tego lata Teatr Fredry z Gniezna realizował projekt "Lato w teatrze", w którym aktywnie i z przyjemnością uczestniczyliśmy. Przeprowadzilismy warsztaty dla dzieci, zapoznając ich ze społecznością osób niewidomych i niesłyszących. Warsztaty rozpoczęły się w poznańskim (...)