Noc Marzeń w Nowym Zoo

4 czerwca 2022 wspieraliśmy Noc Marzeń w Nowym ZOO w Poznaniu. To inicjatywa Ogrodów Zoologicznych na całym świecie, które w pierwszy weekend po Dniu Dziecka, po zamknięciu bram, otwierają się dla Dzieci z niepełnosprawnościami, ich Rodziców, Asystentów i Opiekun (...)

Marzec 2022 - Warsztaty z audiodeskrypcji i napisów na Łotwie

W marcu 2022 roku, na zaproszenie Łotewskiej Akademii Kultury, przeprowadziliśmy warsztaty z audiodeskrypcji i napisów dla osób niesłyszących do produkcji audiowizualnych. Prowadzący: Marta Żaczkiewicz i Ugo Marsili wprowadzili uczestników w tajniki ww. technik, a także przeprowadzili (...)

Luty 2022 - Wystawa - Polityki (nie)dostępności - z audiodeskrypcją

W lutym 2022 roku opracowaliśmy audiodeskrypcję do bardzo ważnej wystawy w poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał. Wystawa  "Polityki (nie)dostępności, obywatelki z niepełnosprawnościami i osoby sojusznicze". Autorka opisu - Zofia Nierodzińska (opis zamieszczony (...)

Publikacja: piątek, 24 czerwca 2022r.

Audiodeskrypcja szlaków turystycznych w Beskidach trwa

19 stycznia 2022 Prace nad audiodeskrypcją szlaków turystycznych w Beskidach trwają. Komplet materiałów i notatek przygotowany. Magurki w Gorcach przewędrowane, Flader z Doliną Białej Wody na pograniczu Beskidu Sądeckiego i Pienin też :)

Publikacja: piątek, 24 czerwca 2022r.

Jak przekazywać informacje osobom niewidomym

16 grudnia 2021 roku nasza niewidoma konsultantka audiodeskrypcji - Agata Gorgolik przeprowadziła webinarium dotyczące przekazywania informacji osobom niewidomym. Projekt realizowany przez Fundację HumanDoc, finansowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

Publikacja: piątek, 24 czerwca 2022r.

Szopka krakowska - spektakl z audiodeskrypcją

3 grudnia 2021 roku w Centrum Kultury Wrocław - Zachód odbył się spektakl "Szopka krakowska", do którego opracowaliśmy audiodeskrypcję. Skrypt odczytaliśmy na żywo. Spektakl Środowiskowego Domu Samopomocy "Magnolia" z Opola w ramach projektu "5 (...)

Publikacja: piątek, 24 czerwca 2022r.

Polsko-rosyjskie webinarium na temat dostępnej telewizji

W listopadzie 2021 roku wzięliśmy udział w polsko-rosyjskim webinarium na temat dostępnej telewizji. "Informacje w mediach. Czy mogą być dostępne dla osób głuchych i z niepełnosprawnością wzroku?" Współprowadzący: Remigiusz Koziński

Górskie szlaki z audiodeskrypcją

W paździeniku 2021 roku wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Krakowie rozpoczęliśmy prace nad projektem: "Zdobądź swoje szczyty". Celem projektu jest, aby cztery górskie szlaki zyskały audiodeskrypcję! Projekt realizowany jest w ramach Inkubatora (...)

Publikacja: piątek, 24 czerwca 2022r.

Projekt "Accessibility across borders"

W październiku 2021 roku braliśmy udział w spotkaniach eksperckich w Kiszyniowie w Mołdawii w ramach projektu "Accessibility across borders. Development of information accessibility for the deaf and blind persons", realizowanego przez Fundację HumanDoc. Tych kilka dni wypełniły (...)

Audiodeskrypcja Dworu w Koszutach

W październiku 2021 roku opracowaliśmy audiodeskrypcję do Muzeum znajdującego się w Dworze w Koszutach. Dostosowanie ekspozycji Muzeum oraz Galerii Miejskiej dla osób ze szczególnymi potrzebami, dofinansowane zostało ze środków Fundacji PZU.